روش های کود دهی چیست؟ روش های کود دهی نقش بسزایی در مدیریت تغذیه گیاهان دارد. کود دهی باید به گونه­ ای باشد که عناصر مورد نیاز گیاه به شکل مناسب و در زمان مورد نظر در قالب یک برنامه کودی در اختیار گیاه قرار گیرد.

احتمالا قبل از مشاهده کنه تارعنکبوتی، علامت های توری شکلی را می بینید اولین نشانه کنه تار عنکبوتی، تارهای کوچک آنها روی گیاه است، سایر علائم آسیب کنه تار عنکبوتی شامل لکه های سیاه یا قهوه ای روی برگ گیاه است.

برگ های دراسنا ی من تغییر رنگ دادند و لکه های قهوه ای روشون دارند. گیاه شما آفت دارد. هر ماه یکبار با سم حشره کش نفوذی سمپاشی کنید. فقط حتما طبق دستور روی سم حشره کش این کار را انجام دهید.

ترون و گیاه ترون و روش تکثیر گیاه ترون و گیاهان آپارتمانی و طبع ترون را در نمناک بخوانید. یکی از خصوصیات گیاه "ترون" آن است که گرد و خاک صدمه زیادی به آن ها نمی رساند ولی به طور کلی نیاز به آب زیاد داشته و در زمین های ...

روی برگ های گیاه پدیلانتوسم(ستون فقرات شیطان)این لکه ها افتاده از چیه بنطرتون؟+ عکس 2260 کفش_پاشنه_فلزی۲ مدیر استارتر عضویت: 1399/05/02 تعداد پست: 9695 عنوان روی برگ های گیاه پدیلانتوسم(ستون ...

مشکلات و بیماری های زامیفولیا (زاموفیلیا) : درسته زامیفولیا جزو گیاهان مقاوم و جان سخت هست ولی به هر حال با فراهم نکردن شرایط نگهداری درست میتونه دچار مشکلات زیادی مانند: لوله شدن برگ زامیفولیا، لکه های قهوه ای روی برگ ...

بیماری ها و مشکلات گیاه مارانتا زخم ها و لکه های قهوه ای بر روی گیاه لکه های قهوه ای رنگ بر روی برگ، که به عنوان لکه برگ هلمینتواسپوریوم نیز شناخته می‌شود، یکی از شایع ترین بیماری‌های گیاه مارانتا می‌باشد.

برگهای ریخته شده از گیاه ممکن است در روی زمین مجموعه ای از نقاط سیاه رنگ را به صورت لکه های کوچک داشته باشند. همچنین در هنگام بررسی گیاه خود باید به لکه های قهوه ای کوچک که دارای حاشیه زرد رنگ هستند نیز روی برگ ها دقت کنید.

آفات گیاهی چیست: آفات گیاهی به هرگونه حشره یا موجود جاندار که به گیاهان هدف ما (کشاورزی ، فضای سبز ویا زراعت) آسیب و خسارت بزند آفت گیاهی اطلاق میشود مانند شته ها،جوندگان،کنه های نباتی و….

معرفی و آموزش نگهداری گیاه فیکوس : تقریباً در اکثر خانه‌های ایرانی به دلیل مقاوم بودن و راحت بودن نگهداری و نیازی نوری کم گل فیکوس نگهداری می‌شود. نام علمی فیکوس Ficus elastica می‌باشد. برگ‌های ...

علائم کمبود بور معمولاً در جوانه‌های انتهایی یا جوان‌ترین برگ‌ها که در معرض شرایط حاد کمبود قرار می‌گیرند، ظاهر می‌شود. اختلالات به‌صورت قهوه‌ای شدن درون شلغم، پوسیدگی درونی چغندرقند، ساقه شکسته کرفس، سفت شدن دور ...

از بین بردن پشه گلدان یک دغدغه و نگرانی مهم برای گیاه دوستان است. آفات گیاه ، شکل و انواع گوناگونی دارد که پشه سیاه یکی از آنهاست. برای از بین بردن پشه گلدان باید خسارات و محیط زندگی این موجود را به خوبی بشناسید.

سلام رطوبت زیاد ،گیاه را مستعد بیماری های قارچی می کند ،دستگاه نباید به طور مداوم روشن باشد،تهویه محیط برای گیاه ضروری می باشد .آبیاری بسته به دمای محیط ،جنس خاک ،اندازه گیاه و حجم گلدان متفاوت می باشد ،قبل از آبیاری ...

در لکه برگی سرکوسپورا ایجاد ضایعه در ساقه گیاه متداول نیست اما ممکن است با مردن شاخه های جوان مواجه شوید. در لکه میوه سرکوسپورا، میوه دچار خالهای تیره ای میشود که ممکن است زایده تومور مانندی ایجاد کند که توسط هاله ای ...

لکه های قهوه ای رنگ بر روی برگ، که به عنوان لکه برگ هلمینتواسپوریوم نیز شناخته می‌شود، یکی از شایع ترین بیماری‌های گیاه مارانتا می‌باشد. اگر این بیماری به سرعت درمان نشود، می‌تواند کشنده ...

ماندن لکه‌های آب روی گیاه درزمان طولانی 4/ سفیدک حقیقی این قارچ بر سطح برگ رشد می کند و لکه یا پوشش گردالود باقی می گذارد. این بیماری گیاه را بدشکل و ساقه و گل ها را هم آلوده می کند.

میزان این عنصر خاک های کشاورزی در عمق ریشه گیاه عموماَ بین 10 تا 20 گرم درکیلوگرم است. حدود 90 تا 98 درصد در خاک به صورت معدنی در ساختارهای کریستالی موجود می باشد بنابراین به طور مستقیم در دسترس جذب گیاه نیست.

گیاه در پشت پنجره به طور غیر مستقیم نور دهی دارد و هر شب غبار پاشی می شود اما طی این مدت گیاه نه تنها رشدی نداشته است بلکه مرتب هم لکه های قهوه ای رو و زیر برگها ایجاد می شود که باعث می شود سریعا برگها می ر یزد .مقدار ریزش ...

اما اینکه روی برگهای گیاه لکه های قهوه ای ایجاد شده است میتواند نشانه ی بیماری قارچی باشد .بهتر است آبیاری را زمانی انجام بدهید که خاک گلدان کمی خشک شده باشد وگلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قراردهید اگر لکه های روی برگ ...

بیماری های گیاهی به مجموعه عوامل زنده یا غیر زنده که سبب بروز علایم و آسیب ها به گیاه هدف میشوند و عملکرد طبیعی گیاه را با مشکل مواجه میکنند عوامل بیماری زا و به علائم ظاهر شده آن ، علائم بیماری و به اختلال ایجاد شده ...

این لکه ها به رگه های سبز کم رنگ تبدیل می شوند که از خط وسط برگ تا لبه های آن گسترش می یابد. در این حالت، گیاهان آسیب دیده باید دور ریخته شوند تا گیاهان سالم جایگزین شوند.

مهمترین کنه های کشاورزی و روشهای مبارزه با انها به صورت شیمیایی و ... محل آسیب دیده از بین رفته و در نتیجه با نفوذ هوا به داخل پارانشیم لکه های رنگ پریده روی سطح برگ ایجاد می شود.

لکه های پیر معمولا می خشکند. زیادی مولیبدن ممکن است باعث سمیت گیاه شود. 16 - Cl کلر گیاهان کلر (Cl) را به صورت يون (-Cl) جذب می کنند. این در واکنش های انرژی در گیاه فعال است.

اندام‌های هوایی شامل برگ‌ها، گل‌ها، شاخه‌ها و تنه‌ها و همچنین اندام زیرزمینی این گیاه نیز در معرض آفات و بیماری‌های گوناگون است که شناخت این عوامل برای مدیریت آنها بسیار حائز اهمیت است.

لکه‌های روشن روی برگ‌های بنجامین ویژه تعداد بازدید ۴۳۵ سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان بزرگوار روی برگهای بنجامین من یه لکه‌های سفید رنگ افتاده آیا اینا قارچی هستن؟

تغذیه گیاه نامناسب بوده و به علت کمبود مواد مغذی در خاک این مشکل پیش آمده است. برگ های خمیده و افتاده دمای هوای محیط برای گیاه شما بسیار بالاست، هوای محیط را خنک‌تر کنید یا گیاه را جابجا کنید.

ظهور کشاورزی دیجیتال و فناوری‌های مربوط به آن فرصت‌های جدیدی برای داده‌ها ایجاد کرده است. سنسورهای از راه دور، ماهواره‌ها و پهپادها می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته اطلاعات را در کل زمین جمع‌آوری کنند.

این گیاه اسرار آمیز بیشتر محیط های گرم و به دور از سرما را دوست دارد. دمای بین 18 تا 29 درجه‌ی سانتی گراد برای نگهداری گیاه دیفن باخیا ایده آل به نظر می رسد و خارج از این محدوده‌ دمایی، سرعت رشد آن به شدت کاهش می یابد.

با پشتیبانی ما تماس بگیرید

خط پشتیبانی 24/7 : 0086-21-58386256

پست الکترونیک: [email protected]

مکان ما

شماره 1688، جادهجاده شرقی گائوک، منطقه جدید پودونگ، شانگهای، چین.

ایمیل ما

E-mail: [email protected]